Dokončiť nákup

Hniezdočka

Asi každá nastávajúca mamička si kladie otázku: „Čo všetko budem potrebovať pre komfortnú starostlivosť o svoje bábätko?“ „Ako si tehotenstvo a obdobie po narodení dieťatka uľahčiť, spríjemniť aby som to všetko zvládla?“. Tieto a podobné otázky víria v hlave snáď každej mamičky, a najviac to možno pozorovať u prvorodičiek.Jednými z najdôležitejších a najvyhľadávanejších produktov sa v posledných rokoch stali aj hniezda pre bábätka.

 Sú synonymom kvalitnej starostlivosti o dieťatko a multifunkčného využitia pre rodičov. Určite by ste teda na hniezdo do postieľky nemali zabudnúť. Ale prečo vlastne sú detské hniezda tak populárne? Sú dokonca bezpečné? V našom článku vás prevedieme krátkym sprievodcom sveta hniezd pre deti. Priblížime vám v čom sú výnimočné, prípadne kde zbystriť pozornosť.
Znižujú riziko syndrómu náhleho úmrtia

Jedným z dôvodov ich popularity je aj skutočnosť, že lekári a zdravotnícky pracovníci odporúčajú, aby bábätká spali na chrbte. Ak vaše dieťa spí na chrbte, znižuje sa tým riziko SIDS (syndróm náhleho úmrtia novorodenca). V detskom hniezde sa deti umiestnia na chrbát a zníži sa riziko, že sa môžu prevaliť na bruško.Poskytnú bezpečný priestor pri spánku s rodičmi

Hniezda do postieľky oceníte aj pokiaľ si chcete zobrať bábätko k sebe do manželskej postele. Zabezpečíte mu tak chránený priestor a komfort, udržíte ho v rovnakej polohe a znížite riziko prevrátenia alebo priľahnutia bábätka. Hniezda svojim tvarom a materiálom navyše vytvárajú pocit bezpečia, podobný ako v maternici.