Dokončiť nákup

Postieľky drevenné

Postieľka je miesto, v ktorom trávi bábätko veľa času. V postieľke spinká, odpočíva a hrá sa. Spočiatku bábätka spávajú 15 – 18 hodín denne. Tento čas sa postupne skracuje, avšak stále ide o významnú časť dňa. Postieľka musí byť preto pohodlná a bezpečná, aby sa bábätku bez dozoru nič nestalo.

Postieľky sa najčastejšie predávajú s rozmermi 120×60 cm, tento rozmer dieťaťu vydrží do približne troch rokov. Je možné zakúpiť aj väčšie postieľky (140×70 cm), ktoré sú vhodné pre deti až do piatich rokov. Vzhľadom k tomu, že okolo troch rokov rodičia obvykle presúvajú dieťa do normálnej postele, bude bohato stačiť menšia veľkosť.

Postieľka by mala byť stabilná a bezpečná.
Aby bolo bábätko v postieľke v bezpečí, nesmú byť na postieľke žiadne ostré hrany a nebezpečné výčnelky. Postieľka by mala mať zaoblené hrany. Ideálne je tvrdé drevo, pretože na ňom nevznikajú triesky, čo je dôležité v prípade, že dieťa začne postieľku „ochutnávať a obhrýzať“. Na náter postieľky sa používa farba, ktorá nesmie obsahovať olovo, polychlórované bifenyly ani iné škodlivé látky. Výrobca dokladá zdravotnú nezávadnosť platným certifikátom.

Typy postieľok
Klasická postieľka, kde bábätko pokladáte a zdvíhate cez bok postieľky v celej výške.Postieľka so sťahovacou bočnicou je najobľúbenejším typom postieľky. Je možné bočnicu ľahko stiahnuť a mať tak jednoduchší prístup k bábätku. Bočnica uľahčí ukladanie dieťaťa do postieľky.Postieľka s úložným priestorom je veľmi praktická, pretože šuplík ponúka priestor pre uloženie vecí.Postieľka s vyťahovacími priečkami, ktorá má zvyčajne 2 odnímateľné tyčky uprostred boku postieľky. Vhodné je to pre staršie deti, ktoré potom môžu z postieľky samy vyliezť. Cesta medzi priečkami je vždy pre dieťa bezpečnejšia, než vrchom cez bočnicu. Vyberacie priečky sa môžu ale aj nemusia použiť. Vybratím dvoch priečok v bočnici vytvoríte dostatočne veľký a bezpečný prielez pre dieťa, zároveň však bočnica stále poskytuje dostatočnú oporu proti vypadnutiu dieťaťa z postieľky.